Kompozycje zapachowe

Filozofia 4independent w kwestii sukcesu naszego produktu, czyli kompozycji zapachowych, to wypadkowa pomiędzy kreatywnością, możliwościami technologicznymi, sprawną obsługą klienta oraz racjonalną ceną produktu. Kreatywność to podejście do organizacji pracy, otwarty system, w którym perfumiarz tworzy nowy zapach przy współpracy i stymulacji ze strony działu oceny, działu marketingu oraz sprzedawców mających bezpośredni kontakt z klientem. Inspiracje czerpiemy z obserwacji trendów we wszelkich artystycznych dziedzinach począwszy od ogrodnictwa, kuchni, architektury i muzyki, poprzez modę i nowości w perfumerii.

Perfumiarz, albo Nos, mając do dyspozycji ogromną paletę pachnących składników stanowi najważniesze ogniwo w procesie tworzenia zapachu. W 4independent pracuje ich dwudziestu. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz nieustanne doskonalenie zawodowe poprzez uczestnictwo w panelach stowarzyszeń ds. zapachów sprawia, że podążamy za modą, niejednokrotnie wyprzedzając tendencje rynkowe.

Przy pomocy sprzętu spektrometrycznego i chromatograficznego (GLC) odkrywamy sekrety natury przez badanie składu chemicznego zapachów i odtwarzamy je w laboratorium. Ogromna wiedza na temat interakcji kompozycji w produkcie pozwala na dobranie odpowiedniego zapachu do produktu końcowego.

Nowoczesne centrum oceny posiada wentylowane komory zapachowe, gdzie, zgodnie z wytycznymi klienta, można sprawdzić zachowanie i moc zapachu w produkcie oraz po aplikacji. Porównujemy nasze propozycje z wiodącymi produktami na rynku a rezultat nieoznaczonego testu wyboru (ślepy test) zwykle wskazuje na wybór zapachu 4independent.