O firmie

4independent Violetta Forecka to Agencja w Polsce prowadząca, na zasadach wyłączności, dystrybucję kompozycji zapachowych największej firmy na świecie –Givaudan. Givaudan to szwajcarska firma produkująca kompozycje zapachowe dla rynku kosmetycznego, chemii gospodarczej i odświeżaczy powietrza – w tym także do świec zapachowych. Na polskim rynku działamy od 1998 roku i przez ten czas dobrze poznaliśmy specyfikę branży i potrzeby klientów.

Na rynku zmniejszających się możliwości uważamy, że najważniejszą sprawą jest wysoka specjalizacja w zakresie jednego produktu, bez straty energii i zasobów na działalność w wielu kierunkach. W związku z tym Klienci firmy otrzymują kompleksową obsługę zarówno w procesie kreacji zapachu, jak i określenia jego wartości rynkowej, na przykład poprzez wnikliwe badania rynku oraz serię testów panelowych. Multimedialne prezentacje i serie dostarczanych próbek pozwalają umiejscowić produkt w kontekście tendencji kulturowych oraz zmieniającej się mody.

Centra badawcze Givaudan znajdują się na 6 kontynentach, a sieć dystrybucji to 11 oddziałów na świecie obsługujących klientów w 40 krajach. Proaktywny dział marketingu prowadzi badania tendencji rynkowych i preferencji konsumenckich jednocześnie w wielu miejscach na świecie.

Givaudan posiada certyfikat ISO 9001 : 2000 zapewniający stałą jakość na wszystkich etapach pracy: kontrola jakości, produkcja, logistyka, badania i rozwój oraz szkolenia. Wszystkie kompozycje spełniają wymagania IFRA, zapewniamy dokumentację wymaganą w Dyrektywie 1999/45/EC CHIP3, lista 26 alergenów, regulacje dot. detergentów. Pracownicy Givaudan aktywnie uczestniczą w pracach stowarzyszeń do spraw zapachów IFRA, FMA, RIFM, BFA, BSP, CTFA, SCS, BCA.

Specjalizacja w ramach kategorii produktu umożliwia kreatywne działanie prowadzące do stworzenia komercyjnego zapachu od perfum poprzez płyny do mycia ciała, odświeżacze powietrza, płyny do tkanin czy środki do mycia podłogi. Więcej informacji